Sveikos gyvensenos stovykla „Per žaidimus ir linksmybes“ Dauguose

Nordplus Horizontal logotipas

2015 m. lapkričio mėn. 21-27 dienomis Dauguose, Alytaus r. Dvarčėnų dvaro stovyklavietėje įvyko sveikos gyvensenos stovykla jaunimui „Per žaidimus ir linksmybes“. Stovykla buvo organizuojama, įgyvendinant tarptautinį projektą „Inovaciniai sveikatinimo metodai jaunimo ugdymui,“ jaunimo švietimo metodai ugdyti sveiką gyvenseną ir profesinę sveikatą“, remiamą Šiaurės Ministrų tarybos pagal programą NordPlus Horizontal. Stovykloje dalyvavo 35 jaunuoliai iš įvairių Lietuvos  miestų. Stovykloje, dalyvaujant lektoriams – ekspertams iš skirtingų projekte dalyvaujančių Lietuvos ir Latvijos organizacijų 4 dienas vyko praktiniai – teoriniai seminarai, kūrybinės sesijos, vedamos mankštos, pristatant projekto partnerių šalyse siūlomus šiuolaikiškus ir novatoriškus metodus naudojamus,  skleidžiant jaunimui žinias apie sveikos gyvensenos principus bei profesinę sveikatą.

Pagrindinės temos: Joga, juoko joga, kvėpavimo ir atsipalaidavimo praktikos, komandiniai žaidimai, pokalbiai apie teisingą mitybą sportuojant, mokantis, atsižvelgiant į savo konstituciją ir pan. Kvėpavimo pratimai-jų nauda stresų valdyme, organizmo stiprinime, fiziniai pratimai gamtoje, mankštos prie kompiuterio, mankštos, naudojant Thera-band gumas, kurie gali būti naudojami tiek prevencijai kvėpavimo takų susirgimų, tiek susikaupusių organizme toksinų šalinimui, nuovargio nuėmimui ir pan.

Garsas mūsų gyvenime, ausinukų keliamas triukšmas, triukšmo šaltiniai, žala, pertraukos klausantis muzikos; praktiniai užsiėmimai, improvizuojant garsą.

Vedamos diskusijos – viktorinos apie įvairių rizikos veiksnių įtaką mūsų sveikatai, gebėjimui būti aktyviems, ir svarba tinkamo fizinio krūvio, technikos padedančios įveikti stresus, būti sėkmingiems pasirinktose srityse, išvengti ligų, mokėti atsipalaiduoti ir pan.

Stovyklos metu buvo organizuojama mityba, kuri remiasi visavertės mitybos principais, jaunuoliams vedami seminarai ir diskusijos, kurios padėtų pasirinkti maistą, kuris užtikrintų jų mokymosi spartą, fizinį aktyvumą, turėtų pakankamai veiklių medžiagų jaunimo vystymuisi, augimui ir pan.

Atskiros temos buvo vedamos apie žalingus įpročius – rūkymą, alkoholį, kitas priklausomybes, kartu buvo ieškoma naujų formų šios informacijos sklaidai, kuriami jaunimui patrauklūs žaidimai, vienas jų pagal jaunimo mėgstamą „Alijas“ žaidimą.

Neatsiejama kasdieninių programos praktikų dalis – mankšta, maudynės bet kokiu oru lauke, rytinės atsipalaidavimo, minčių nuraminimo praktikos, kvėpavimo pratimų sesijos. Daug laiko buvo skiriama regėjimo atstatymo praktikoms, siekiant išmokyti akių gimnastikos, kaip profilaktinės priemonės dirbant prie kompiuterio, o kai kuriems moksleiviams ši praktika sėkmingai buvo taikoma regėjimo aštrumo gerinimui, siekiant atsisakyti akinukų. Ir šių praktikų ir užsiėmimų metu – kūrybinių dirbtuvių sesijose buvo pradėtas kurti žaidimas „Domino: akių gimnastika“. Stovyklos programa pridedama.

Seminaro lektoriai iš Lietuvos profesinės sveikatos asociacijos, Lietuvos sveikuolių sąjungos, Higienos instituto Profesinės sveikatos centro, projekto partneriai iš Latvijos, Rucava mokyklos. Projekto apimtyje  bus vykdoma ir daugiau sveikatinimo sesijų, kviečiant jaunimą iš kitų miestų, organizacijų.

Daugiau informacijos suteikti gali LPSA vadovas Eligijus Valskis eligjus@lpsa.lt.

Tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.