Seminaras „Per žaidimus ir linksmybes“ Sedoje V. Mačernio gimnazijoje

Nordplus Horizontal logotipas

2016 m. vasario 12 d. įvyko seminaras – sveikatingumo ugdymo sesija Vyt. Mačernio gimnazijoje, Sedoje (Mažeikių raj.). Seminaras – sveikatingumo ugdymo sesija organizuojamas įgyvendinant tarptautinį projektą, remiamą Šiaurės Ministrų tarybos pagal programą NordPlus Horizontal. Projektą koordinuoja Lietuvos Sveikuolių sąjunga, projekto partneriai yra Higienos institutas, Islandijos, Suomijos tyrimo institutai, Latvijos mokykla.

Projekto tikslas – kviesti jaunimą į renginius apie sveiką gyvenseną ir teikti žinias jaunimui apie profesinę sveikatą, ir  naudojant inovacinius, dinamiškus ir patrauklius švietimo metodus didinti jų smalsumą domėtis šiomis temomis ir patiems burti apie save jaunimą, siūlyti savo žaidimus, testus  ir pan.

Renginyje dalyvavo 2 – os gimnazijos klasės moksleiviai. Renginys prasidėjo nuo susipažinimo, tuo pat metu organizatoriai ir projekto dalyviai siūlė įvairias edukacines formas susipažinimui ir savęs pristatymui, naudojant inovacinius prisistatymo metodus. Su jaunimu vyko diskusija – viktorina, apie įvairių rizikos veiksnių įtaką mūsų sveikatai, gebėjimui būti aktyviems, įveikti stresus, būti sėkmingiems pasirinktose srityse, išvengti ligų, mokėti atsipalaiduoti ir pan. Buvo atliekami įvairūs kvėpavimo ir fiziniai pratimai, pastarieji naudojant Thera – band gumines juostas, kurie gali būti naudojami tiek kvėpavimo takų susirgimų prevencijai, tiek susikaupusių organizme toksinų šalinimui, nuovargio nuėmimui ir pan.

Susitikime pristatytas parengtas įrankis – klausimynas, kuris yra naudojamas vykdant jaunimo apklausą, siekiant išsiaiškinti jų žinias apie fizinį aktyvumą, judėjimo ir mitybos įpročius, ergonomikos principų taikymą mokykloje ir pamokų ruošos metu, ir kt. Jaunimas buvo pakviestas dalyvauti, propaguojant sveikos gyvensenos žinias savo bendruomenėje, kurti patiems naujus žaidimus, ir dalyvauti inovacinių žaidimų mugėje š. m. gegužės mėn.

Seminaro lektoriai iš Lietuvos profesinės sveikatos asociacijos, sveikuolių sąjungos, Higienos instituto Profesinės sveikatos centro. Projekto apimtyje vykdoma ir daugiau sveikatinimo sesijų, kviečiant jaunimą iš kitų miestų, organizacijų.

Daugiau informacijos suteikti gali LPSA vadovas Eligijus Valskis, tel. 8 – 682 42579, Eligijus@lpsa.lt.

Tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.