Seminaras – sveikatingumo ugdymo sesija Lazdynų vidurinėje mokykloje, Vilniuje

Nordplus Horizontal logotipas

2016 m. gegužės 10 dieną  įvyko seminaras – sveikatingumo ugdymo sesija Vilniuje, Lazdynų vidurinėje mokykloje. Seminaras – sveikatingumo ugdymo sesija organizuojamas tęsiant tarptautinio projekto, remiamo Šiaurės Ministrų tarybos pagal programą NordPlus Horizontal. Projekto tikslas – teikti žinias jaunimui apie profesinę sveikatą, naudojant inovatyvius, dinamiškus ir patrauklius mokymo metodus, didinti jų smalsumą domėtis šiomis temomis ir patiems burti apie save jaunimą, kurti ir tobulinti įvairius žaidimus.

Renginyje dalyvavo 2-os gimnazijos klasės moksleiviai. Seminaras prasidėjo nuo susipažinimo, kurio metu organizatoriai ir projekto dalyviai susipažinimui ir savęs pristatymui siūlė įvairius ekspromtu sugalvotus būdus.

Viktorinos metu buvo diskutuota apie įvairių rizikos veiksnių įtaką mūsų sveikatai, gebėjimui būti aktyviems, kaip įveikti stresus, išvengti ligų, mokėti atsipalaiduoti ir būti sėkmingiems pasirinktose srityse. Buvo mokomasi įvairių kvėpavimo ir fizinių pratimų su „Thera-band“ guminėmis juostomis. Atliekant pratimus su guminėmis juostomis jaunuoliai turėjo sukurti naujų pratimų ir tai jiems pavyko. Susitelkę į paieškas, kaip atlikti pratimus ir norint sustiprinti kūno raumenis, atrado, kad yra įdomu atlikinėti fizinius pratimus, kad jie nėra nemalonūs ir nenuobodūs. Kaip jie teigė, kai nėra prievartos, tada yra įdomu ieškoti, kaip, ką daryti ir taip ugdyti matymą, sąmoningumą. Ypač patiko dirbti mažose grupėse, kai vienas kitą papildydami, žaismingai improvizuojant, atrasti naujų pratimų skirtingoms raumenų grupėms.

Po kūrybinių žaidimų ir improvizacijų su guminėmis juostomis, jaunuoliai mokėsi teisingo kvėpavimo pro nosį ir kvėpavimo pratimų treniruojančių pilvinį kvėpavimą, kuris yra beveik nenaudojamas. Jaunuoliai buvo maloniai nustebinti, kad per trumpą laiką galima atsipalaiduoti ir pailsėti. Sužinojo, kad papildomai taikant kvėpavimo pratimus galima sustiprinti imunitetą, pašalinti susikaupusius organizme toksinus, nuraminti protą ir atpalaiduoti stresus.

Susitikime pristatytas parengtas įrankis – klausimynas, kuris yra naudojamas vykdant jaunimo apklausą, siekiant nustatyti jų žinias apie fizinį aktyvumą, judėjimo ir mitybos įpročius, ergonomikos principų taikymą mokykloje, pamokų ruošos metu ir kt. Seminare dalyvavę jaunuoliai užpildė pateikto klausimyno anketą. Mokyklos jaunimas pakviestas dalyvauti, propaguojant sveikos gyvensenos žinias savo bendruomenėje ir patiems kurti inovatyvius žaidimus ir pratimus.

Seminaro lektoriai iš Lietuvos profesinės sveikatos asociacijos, sveikuolių sąjungos, Higienos instituto Profesinės sveikatos centro. Šiame projekte yra vykdoma ir daugiau sveikatinimo seminarų visoje Lietuvoje, skirtų jaunimui.

Daugiau informacijos suteikti gali LPSA vadovas Eligijus Valskis, tel.8-682-42579, Eligijus@lpsa.lt.

Tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.