Seminaras „Per žaidimus ir linksmybes“ Vilniuje

Nordplus Horizontal logotipas

2015 m. lapkričio 10 d. Vilniuje  vyko susitikimas su jaunimo organizacijų atstovais –  sveikatingumo ugdymo sesija, kurio tikslas – šiuolaikiškų ir novatoriškų metodų naudojimas, skleidžiant jaunimui žinias apie sveikos gyvensenos principus bei profesinę sveikatą.

Seminaras – sveikatingumo ugdymo sesija organizuojamas įgyvendinant tarptautinį projektą, remiamą Šiaurės Ministrų tarybos pagal programą NordPlus Horizontal. Projektą koordinuoja Lietuvos Sveikuolių sąjunga, projekto partneriai yra Higienos institutas, Islandijos, Suomijos tyrimo institutai, Latvijos mokykla.

Projekto tikslas – kviesti jaunimą į renginius apie sveiką gyvenseną ir teikti žinias jaunimui apie profesinę sveikatą, ir naudojant inovacinius, dinamiškus ir patrauklius švietimo metodus didinti jų smalsumą domėtis šiomis temomis ir patiems burti apie save jaunimą, siūlyti savo žaidimus, testus  ir pan.

Renginyje dalyvavo 18 dalyvių iš įvairių Vilniaus mokyklų, nevyriausybinių organizacijų.   Renginys prasidėjo nuo susipažinimo, kur organizatoriai ir projekto dalyviai siūlė įvairias edukacines formas susipažinimui ir savęs pristatymui, naudojant inovacinius prisistatymo metodus. Taiji Bailong Ball trenerė Sandra pravedė savęs harmonizavimo sesiją, naudojant Taiji Ball metodiką. Taiji Bailong Ball – tai puiki mankšta visam kūnui, derinant judesį ir kvėpavimą. Ji padeda išlaikyti gerą fizinę formą, sąnarių lankstumą, gerina kraujotaką, regėjimą, teigiamai veikia emocijas, gerina miegą, stiprina imuninę sistemą, padeda nugalėti stresą, gerina kasdieninio gyvenimo kokybę. Buvo sukurta Kinijoje 1991 m. Medicinos Universiteto prof. Bai Rong sukūrė specialią pratimų sistemą su rakete ir kamuoliuku. Ši mankšta gali būti atliekama tiek individualiai, tiek poroje, tiek grupėje ir kaip komandinis žaidimas per tinklinio tinklą.  Šiuo metu TBB labai populiarus sportas ne tik Kinijoje, bet ir Europoje, JAV, Japonijoje.

Susitikime vyko diskusija ir darbas kūrybinėse grupėse apie pagrindinius mūsų sveikatą ir darbingumą / mokymąsi lemiančius veiksnius. Buvo diskutuojama temomis „Vertybės mano gyvenime,“ „Judėjimas ir fizinis aktyvumas“. Kaip dažnai, kokias formas pasirinkti, kada pradėti?

Susitikime pristatytas parengtas įrankis – klausimynas, kuris bus naudojamas lapkričio – gruodžio mėn., vykdant jaunimo apklausą, siekiant išsiaiškinti jų žinias apie fizinį aktyvumą, judėjimo ir mitybos įpročius, ergonomikos principų taikymą mokykloje ir pamokų ruošos metu, ir kt.

Seminaro lektoriai iš Lietuvos profesinės sveikatos asociacijos, sveikuolių sąjungos, Higienos instituto Profesinės sveikatos centro. Projekto apimtyje vykdoma ir daugiau sveikatinimo sesijų, kviečiant jaunimą iš kitų miestų, organizacijų.

Daugiau informacijos suteikti gali LPSA vadovas Eligijus Valskis, tel. 8-682-42579, Eligijus@lpsa.lt.

Tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.