Seminaras „Per žaidimus ir linksmybes“ Mažeikiuose

Nordplus Horizontal logotipas

2016 m. vasario 10 d. Mažeikiuose vyko susitikimas su jaunimu Mažeikių Senamiesčio Gimnazijoje – sveikatingumo ugdymo sesija, kurio tikslas – šiuolaikiškų ir novatoriškų metodų naudojimas, skleidžiant jaunimui žinias apie sveikos gyvensenos principus bei profesinę sveikatą.

Seminaras-sveikatingumo ugdymo sesija organizuojamas įgyvendinant tarptautinį projektą, remiamą Šiaurės Ministrų tarybos pagal programą NordPlus Horizontal. Projektą koordinuoja Lietuvos Sveikuolių sąjunga, projekto partneriai yra Higienos institutas, Islandijos, Suomijos tyrimo institutai, Latvijos mokykla.

Projekto tikslas – kviesti jaunimą į renginius apie sveiką gyvenseną ir teikti žinias jaunimui apie profesinę sveikatą, ir  naudojant inovatyvius, dinamiškus ir patrauklius švietimo metodus didinti jų smalsumą domėtis šiomis temomis ir patiems burti apie save jaunimą, siūlyti savo žaidimus , testus  ir pan.

Renginyje dalyvavo 24 moksleiviai. Renginys prasidėjo nuo susipažinimo, kur organizatoriai ir projekto dalyviai siūlė įvairias edukacines formas susipažinimui ir savęs pristatymui, naudojant inovatyvius prisistatymo metodus.

Susitikime vyko diskusija ir darbas kūrybinėse grupėse apie pagrindinius mūsų  sveikatą ir darbingumą/mokymąsi lemiančius veiksnius, Buvo diskutuojama temomis „Vertybės mano gyvenime“, „Judėjimas ir fizinis aktyvumas Kaip dažnai, kokias formas pasirinkti, kada pradėti? Susitikimo metu pristatytos temos: Sveikas maistas teisinga mityba jaunimui, ieškota inovatyvių metodų, kaip šią medžiagą pateikti jaunimui patrauklia forma, pristatyta – mitybos lėkštė, parengtos rekomendacijos (pridedama).

Susitikime parengtu įrankis – klausimynu, buvo vykdoma jaunimo apklausa, siekiant išsiaiškinti jų žinias apie fizinį aktyvumą, judėjimo ir mitybos įpročius, ergonomikos principų taikymą mokykloje ir pamokų ruošos metu, ir kt.

Seminaro lektoriai iš Lietuvos profesinės sveikatos asociacijos, sveikuolių sąjungos, Higienos instituto Profesinės sveikatos centro. Projekto apimtyje vykdoma ir daugiau sveikatinimo sesijų, kviečiant jaunimą iš kitų miestų, organizacijų.

Daugiau informacijos suteikti gali LPSA vadovas Eligijus Valskis, tel.8-682-42579, Eligijus@lpsa.lt.

Tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.