Seminaras „Kūrybinės dirbtuvės“ Vilniuje ISKU salone

Nordplus Horizontal logotipas

2016 m. spalio 16 – 31 dienomis įvykusių susitikimų metu salone ISKU (Vilniuje) buvo aptariami ir pristatomi besidomintiems moksleiviams Mokykliniai ir Biuro baldai, jų privalumai, ergonomika, naudojant tokius baldus pamokų ruošimui, darbui ir žaidimams prie kompiuterio. ISKU – suomiškų baldų įmonė, jau nuo 1928 m. laikoma šiaurietiškos kokybės ir dizaino etalonu.  Parodyta teisinga sėdėsena ir laikysena prie kompiuterio, baldų reguliavimo galimybės, pristatyti reikalavimai apšvietai, patalpų mikroklimatui.

Taipogi aptartos darbo ir poilsio režimas mokymosi metu, pertraukėlių reikšmė.

Pristatant Darbo ir mokymosi režimą, specialistų buvo priminta moksleiviams, kad per dieną 9 – 12 metų vaikams patartina prie kompiuterio praleisti ne daugiau kaip 45 minutes, darant 15 minučių pertrauką.  Vyresniems – iki 2 valandų, kas 30 minučių darant pertraukas, kurių metu būtina pakeisti kūno padėtį – pasivaikščioti, atlikti akių mankštos pratimus arba nors pažiūrėti į toliau esančius daiktus. Suaugusiems nepertraukiamai dirbti prie kompiuterių galima ne daugiau kaip 1 val. Dirbant ilgiau, kas valandą būtinos specialios 5 – 10 min. pertraukėlės.

Susitikimų metu kartu su moksleiviais, vadovaujant specialistams iš LPSA organizacijos, buvo atliekami mankštos prie kompiuterio, naudojant Thera – band juostas, mokomasi biuro mankštos, akių gimnastikos pratimų ir pristatytas žaidimas Domino: akių mankšta.

Kartu su moksleiviais paruošta mokomoji medžiaga – pratimų kompleksas, kokias mankštas ir pratimus galima daryti pertraukėlių metu, filmuota video medžiaga su mankštomis moksleiviams (pridedama).

Daugiau informacijos suteikti gali LPSA vadovas Eligijus Valskis, tel.8-682-42579, Eligijus@lpsa.lt.

Tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.